Otázka na tému Problematické zuby

Problematické zuby

Dobrý deň , v poslednom čase (zhruba pol roka dozadu) sa mi začali enormne kaziť zuby, priam sa mi rozpadávajú, pri jedle sa mi odlamujú kúsky zubov zo stoličiek, a už to vyzerá v mojich ústach akoby som kamene jedla, zlomia sa mi tak , že iba koreň zostáva na svojom mieste. bojím sa ísť zubárovi lebo sa hambím otvoriť ústa, neverím , že sa to čo zostalo po stoličkách dá zachrániť ale nemám finančné prostriedky na výmenu chrupu. existuje vôbec nejaká lacnejšia alternatíva na 3tie zuby ???

Odpoveď

Dobrý deň,

Kedysi dávno ste dostali grátis do daru zdravé zuby, no prišli ste o nich zlými rozhodnutiami a zlými návykmi – žiaden zdravý zub sa nezlomí pri jedení ľudskej stravy len tak, tie Vaše museli byť príšerne oslabené kazmi. Pravdepodobne ste sa už roky nevenovali priebežnej údržbe chrupu u zubára a vzhľadom na súčasný stav to ani s hygienou nebude žiaden zázrak.

Kaz zubuKaz zubu

Najlacnejšia náhrada zubov vedie cestou extracií a zhotovenia vyberateľných protéz. Najskôr ale stojí za zváženie, čo by sa so zvyšnými zubami dalo vykonať a za koľko. To Vám povie stomatológ pri prehliadke.

Návrat

Súvisice otázky s témou Problematické zuby

Súvisice články s témou Problematické zuby

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Problematické zuby, skúste vyhľadávanie s výrazom Problematické zuby v našej zubnej poradni.