Otázka na tému Vytiahli mi zub - extrakcia zuba

Pri extrakcii zuba sa mi odlomil kúsok kostného lôžka...

Pred piatimi dňami mi kvôli fistule a bolestiam hlavy extrahovali hornú, ľavú 6-ku. Pri zákroku sa mi odlomil kúsok kostného lôžka z vonkajšej strany zubu o veľkosti približne 2/3 šírky vytrhnutého zubu. Že by som mal nejaké veľké bolesti sa povedať nedá, ale na strane, kde sa zlomilo lôžko ma ďasno stále omína, niekedy mierne pobolieva a preto už 5 dní užívam 1 až 2 nurofeny rapid denne a keď je možnosť, tak si vypláchnem ústa lacalutom aktiv, ktorý akoby umŕtvuje ďasná. Dnes som to už nevydržal a prstom som skúšal čo mám pod tým ďasnom a zistil som, že tá zlomená kosť je trochu ostrá. Treba navštíviť znovu svojho stomatológa, aby mi to zbrúsil, alebo keď ďasno obrastie kosť tak medzi kosťou a ďasnom sa vytvorí nejaká “tlmiaca” prechodová vrstva ktorá zabráni tomu, aby pri tlaku na ďasno, zlomené kostné lôžko spôsobilo bolesť?

Odpoveď

Dobrý deň,

V podstate ste si odpovedali sami: alebo pôjdete za stomatológom, ktorý Vám v lokálnej anestéze ostrý okraj kosti pod ďasnom zahladí, alebo to necháte zhojiť tak ako je. V tom druhom prípade sa to časom naozaj samo vyhladí, no môže to trvať aj niekoľko mesiacov. Rozhodnutie je na Vás, ja by som si však vybrall prvú voľbu.

Návrat

Súvisice otázky s témou Vytiahli mi zub - extrakcia zuba

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Vytiahli mi zub - extrakcia zuba, skúste vyhľadávanie s výrazom Vytiahli mi zub - extrakcia zuba v našej zubnej poradni.

Štítky