Otázka na tému Náhrada chýbajúceho zuba

Náhrada chýbajúceho zuba - kovokeramická inlay alebo keramická so zirkónovou korunkou?

Dobry den, chyba mi zub c. 25 a zubar mi navrhol kovokeramicku inlay alebo keramicku so zirkonovou korunkou, nakolko tvrdi, ze ta keramicka inlay je zirkonova (v cenniku uvedena ako keramicka inlay)a novy zub musi byt tiez zo zirkonu. Rozhodla som sa pre lacnejsiu verziu-kovokeramiku, ale zubar povedal, ze kovoremicka bude len korunka a inlay na štvorke a šestke budu z kovu. Je to mozne ked sa jedna o kovokeramicku inlay? Velmi pekne dakujem za Vasu odpoved.

S pozdravom

Odpoveď

Dobrý deň,

To, čo Vám ponúkli, je tzv. adhezívny mostík (alebo tiež marylandský mostík), čo je v podstate medzičlen (náhrada chýbajúceho zuba) s krídelkami, ktoré sa ukotvia na vedľajšie zuby. Spomínané krídelká sú v istom zmysle inlaye, ktoré sa vlepia do vyvŕtaných otvorov v susedných zuboch.

Pokiaľ bude adhezívny mostík z kovokeramiky, nosná konštrukcia je z kovovej zliatiny, pokiaľ ide o zirkónový mostík, konštrukcia je zo zirkónu. Kotviace krídleká sú výbežkami konštrukcie, takže materiál inlayí je totožný s konštrukciou. Krídelká sa kotvia pomocou fotokompozitu, ktorým sa v zube prekryjú. Nemusíte mať teda obavu, že by boli po nasadení viditeľné.

Návrat

Súvisice otázky s témou Náhrada chýbajúceho zuba

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Náhrada chýbajúceho zuba, skúste vyhľadávanie s výrazom Náhrada chýbajúceho zuba v našej zubnej poradni.

Štítky