Otázka na tému Zub múdrosti

Zub múdrosti rastie nezvyčajným spôsobom

Dobrý den, mam 21 rokov a začínajú mi rasť zuby mudrosti. Rontgen ukázal že pravá dolná osmička rastie nezvyčajným spôsobom (smerom dopredu kolmo na ostané) asi takto: http://www.birdz.sk/…ef841aa6.jpg :(

Môže s tým byť nejaký problém? Netreba s tým niečo robiť čím skôr? Ten zub je ešte malý. Zubár povedal že ak ma to nebude bolieť je to v poriadku. Ja sa bojím že keď bude väčší bude zložitejšie dostať ho von. Poradte, prosím, mam sa poradiť z viacerými zubarmi, alebo tomu vôbec nemam venovať pozornosť???

Odpoveď

Dobrý deň,

Na to neexistuje jednoznačné stanovisko. Ja osobne zastávam to prvé – a síce takto sklonené zuby extrahovať. Pokiaľ s tým stomatochirurg súhlasí, tak nemusíte čakať na jeho vývoj. Predídete tým stesnaniu a pokriveniu zubov v prednom úseku.

Zub múdrostiZub múdrosti Zub múdrosti - prerezávajúca sa osmičkaZub múdrosti – prerezávajúca sa osmička

Druhé stanovisko je počkať čo sa stane a riešiť situáciu, až keď zuby začnú robiť problémy alebo rozbolia. Je totiž možné, že s nimi nikdy nebudete mať problémy a vyčkávacie stanovisko by sa Vám teda mohlo vyplatiť.

Rozhodnúť sa musíte sám.

Návrat

Súvisice otázky s témou Zub múdrosti

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Zub múdrosti, skúste vyhľadávanie s výrazom Zub múdrosti v našej zubnej poradni.

Pridať komentár

zub mudrosti

28. 12. 2012 19:07 | Zuzana | reagovať

Dobrý deň, už 5 dní ma bolí sanka, dasno a najnovšie aj zuby na ľavej strane dole na zahryznutie, mám tam podla RTG zub mudrosti ktorý rastom tlačí na zuby kolmo…Ako to prežiť, kým sa dostanem k zubárovi???

Pridať komentár

Štítky