Otázka na tému Fixný strojček na zuby

Strojček na zuby to nenapravil

Dobrý deň, mám 24 rokov a fixný strojček som nosila uz 2×. Prvykrát, ked som mala 12 rokkov a druhykrát, ked som mala 18. No vždy sa mi postupne zuby dostali do stavu ako pred nosením strojčeku. Mam problem s hornou čelustou, ktorá sa mi postupne posúva za dolné zuby, čiže dolné su pred prednými. Už dvakrát sa mi to po noseni strojčeku vrátilo a to som poctivo nosievala aj strojček na noc, keď mi dali fixný aparát dole.

Chcem sa spýtať, či by to bolo možné daž do poriadku nejakým chirurgickým zákrokom.. Je to mozne aj bez opätovneho nosenia strojceka? alebo musim znova 2 roky nosit strojcek a operacia bude mozna az vtedy? Neda sa to napraviť už bez strojčeka? Veľmi ďakujem za odpoveď.

Odpoveď

Dobrý deň,

Chirurgicky Vám môžu skrátiť sánku, alebo vysunúť horné zuby dopredu. Ani jedna z týchto operácií nie je jednoduchá a nesie so sebou aj nemalé riziká. Pokiaľ je možné stav upraviť strojčekom, je to jednoznačne výhodnejšie. Netuším, aké je pravdepodobnosť úspechu vo Vašom prípade, pokiaľ nedôverujete názoru terajšieho čeľustného ortopéda, skúste ísť na konzultáciu k inému. Rozhodne by som však doporučoval po ukončení liečby zuby natrvalo zdlahovať sklenenými vláknami. Dá sa to previesť esteticky a dlaha zuby podrží v požadovanej polohe. V tom prípade by ste na zdlahovaný oblúk nemusela nosiť ani nočný strojček.

Strojček na zubyStrojček na zuby

Návrat

Súvisice otázky s témou Fixný strojček na zuby

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Fixný strojček na zuby, skúste vyhľadávanie s výrazom Fixný strojček na zuby v našej zubnej poradni.