Otázka na tému Kýve sa mi zub

Kývanie zubov

Dobry den chcel by som sa spytat co jeto ked sa mi 2 zuby kyvaju len počas rana cez den je vsetko v poriadku. Mam zistene že musim ist na extrakciju zubov zubov mudrosti lebo rastu do boku a tlacia na zuby niekedy vecer ide dosť ťažko zubna niť ale to asi od tych zubov niekedy pocitujem az svrbenie medzizubneho priestoru raz za cas.Za odpoved dakujem.

Odpoveď

Dobrý deň,

Kývavosť zubov iba v ranných hodinách je najpravdepodobnejšie spôsobená za nočným zatínaním zubov. Tým, že na nich v noci vyvíjate tlak, dochádza k uvoľneniu závesného aparátu, podobne ako pri ťahu strojčekom. Pacient má ráno pocit rozkývaných zubov a miernu bolesť na silnejší dotyk. V priebehu dňa sa prejavy zmierňujú až ustanú.

Vzhľadom na psychologický pôvod zlozvyku je dôležité vyriešiť svoje životné problémy a uvoľniť psychyku. Inou možnosťou je nechať si u stomatológa zhotoviť nočnú náhryzovú dlahu, ktorú si pred spaním vsadíte do úst a ktorá rozkladá tlak na viacero zubov. Tým sa predíde preťaženiu jednotlivých zubov a kývavosť a bolesť sa neobjavuje.

Návrat

Súvisice otázky s témou Kýve sa mi zub

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Kýve sa mi zub, skúste vyhľadávanie s výrazom Kýve sa mi zub v našej zubnej poradni.

Štítky