Otázka na tému Liečba koreňových kanálikov

Neobjavený zubný kanálik

Dobrý deň, mám na vás takúto otázku…14. januára 2012 som kvôli veľkej bolesti musela navštívit zubnu pohotovost. Tam mi vyvŕtala p. zubárka 7-mičku vľavo hore a nechala ju otvorenú, s tým že zub by sa mal sam ukludnit, po 2 týždoch som navštívila svoju zubárku, ktorá mi skúšala čistiť zubné kanáliky, avšak 2 mi nenašla a povedala mi, že kedže ma ten jeden pri čistení stale boli – a aj ked na tom zube jem – bude najlepšie ho vytrhnut…je to naozaj nevyhnutné?

Odpoveď

Dobrý deň,

Nie, nie je to vôbec isté. Mal by sa na to ale pozrieť niekto s mikroskopom… Cena bude samozrejme trochu vyššia, musíte si dopredu zvážiť, koľko ste ochotná investovať za záchranu tohto zuba.

Je niekoľko príčin, prečo Vás to môže bolieť: v zube sú ponechané zvyšky živého nervu, lekárka zle odmerala dĺžku koreňov a nástrojom Vám pri čistení prechádza z koreňa do okolitej kosti, niekde v kanáliku môže byť vetvenie, počas liečby došlo k prevŕtaniu steny koreňa a pod.

Všetky tieto situácie sú riešiteľné, avšak tak ako som spomínal na začiatku, mal by sa na to pozrieť špecialista.

Koreňové kanálikyKoreňové kanáliky Koreňové kanáliky - detailKoreňové kanáliky – detail

Návrat

Súvisice otázky s témou Liečba koreňových kanálikov

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Liečba koreňových kanálikov, skúste vyhľadávanie s výrazom Liečba koreňových kanálikov v našej zubnej poradni.

Štítky