Otázka na tému Postup po chirurgickom zákroku

Postup po chirurgickom zákroku

Dobrý deň pán doktor, chcela by som sa Vás opýtať na ďalší postup po chirurgickom zákroku. Včera som bola na stomatochirurgickom zákroku kde mi lekár prerezal a zašíval ďasno aby mi ďasno na spodnej sánke viac neklesalo a neodhaľovali sa mi viac zubné krčky. Po zákroku mi na to dal nejaký tampón, ktorý som si mala po dvoch hodinách vybrať, keď som si ho vybrala, začalo mi to krvácať, tak som išla na pohotovosť kde mi to lekár vyčistil dal mi na tampón nejakú tekutinu na zastavenie krvácania aj injekciu do svalu. Chcela by som sa opýtať kedy môžem piť aj teplé nápoje, akú stravu môžem jesť aby som to nepodráždila a kedy si budem môcť umyť zuby. Po zákroku ma totiž o ničom nepoučili. Vopred Vám veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
S pozdravom.

Odpoveď

Dobrý deň,

piť môžete, ale ibe studené a vlažné nápoje, teplé tak až o dva dni. so stravou iba opatrne, dnes by som Vám doporučil iba výživné koktaily, dajú sa kúpiť v lekárni, zajtra začnite s kašovitou stravou, nič sypké…
umývať zuby môžete už zajtra, v oblasti operácie je najvhodnejšia jednozväzková kefka, napr. curaprox CS1006, s ktorou máte pohyby pod kontrolou a neublížite rane. stojí asi 4 eurá a dostať ju aj v lekárňach alebo zdrav.potrebách.
v prípade krvácania si to zvonku chlaďte ľadom alebo zmrznutým potravinami z mrazničky, cez kuchynskú utierku.

Návrat

Súvisice otázky s témou Postup po chirurgickom zákroku

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Postup po chirurgickom zákroku, skúste vyhľadávanie s výrazom Postup po chirurgickom zákroku v našej zubnej poradni.