Otázka na tému Endodoncia - liečba koreňových kanálikov zuba

Liečba koreňových kanálikov

dobrý den od minuleho týždna ma boli velmi zub 6 dole na pravej strane, zubar mi ho rozvrtal a zistil, že tam mam zapal, zacal mi cistit kanalik jeden som mala uz odumretý a jeden este zivy. Bez injekcie mi ten zapaleny zivý kanalik cistil naplchal mi tam tie tyčinky a zub mi uzavrel vatou. Kedze bolest neprechadzala isla som znova vo stvrtok, kanalik mi vobec neudomrel a znova mi ho cistil bez injekcie samozrejme krvacal. znova mi tam dal tie tycinky a uzavrel mi ho už riadnou vlozkou, ATB mi nechcel dat lebo som tehotna ale zapal tam bol stale.

Vikend som prezila v bolestiach a na paralene, v sobotu som vsak volala mojej gynekologicke a ta mi predpisala ATB Rovamycin. V pondelok som opat isla k zubarovi lebo zub bolel a znova to iste. Prosila som ho aby mi dal injekciu ale odmietol a znova za ziva mi cistil ten zapalený kanalik, vlozil tie týčinky a uzavrel vlozkou. bolest bola len horsia a horsia, pomohol len paralen.

V noci som si musela vlozku vybrat lebo som mala pocit, že mi zub roztrhne hrozna bolest. V utorok som aj tak stale mala ten zub citlivy a bolel ale už som sa neodvazila ist k tomu zubarovi, tak som isla k mojej byvalej zubarke, ktorá mi dala umrtvovaciu vlozku, zub bolel vecer a v noci ale bola to mensia bolest ako som zazivala, ale dnes mam opuchnute dasno okolo toho zuba a mam citlivy ten zub.

Preco? Mohli by ste sa mi k celej situacii prosim vyjadrit? co by som mohla mat s tým zubom a preco to spuchlo dnes?
dakujem krasne za odpoved

Odpoveď

Dobrý deň,

Každopádne sa v dnešnej dobe razí trend preliečiť kanáliky v čím menšom počte sedení. Väčšinou stačí jedno… Opakované návštevy pacienta v ambulancii na tzv.„preplachy“ sú dnes už prežitkom a nie práve dobrou vizitkou lekára. Čo sa týka bolesti, neviem, prečo ste boli ošetrená bez anestézy. Fakt je, že v niektorých situáciách môže byť anestéza zbytočná, pokiaľ však pacienta ošetrenie bolí, tak sa nie je o čom baviť.

Koreňové kanáliky - detailKoreňové kanáliky – detail Čisté koreňové kanálikyČisté koreňové kanáliky

Odpovede na svoje ostatné otázky nájdete v archíve poradne podľa kľúčových pojmov.

Návrat

Súvisice otázky s témou Endodoncia - liečba koreňových kanálikov zuba

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Endodoncia - liečba koreňových kanálikov zuba, skúste vyhľadávanie s výrazom Endodoncia - liečba koreňových kanálikov zuba v našej zubnej poradni.

Štítky