Otázka na tému Endodoncia - liečba koreňových kanálikov zuba

Bezbolestná liečba koreňových kanálikov

Dobry vecer, minuly tyzden som navstivala zubarku, kvoli neznesitelne bolesti v uz zaplombovanych zuboch, plomby boli odstranene a dala mi namiesto nich vlozky na preliecenie. Jeden ma vsak neprestal boliet, ale citim v nom pulzovanie, tlak a na dotyk je velmi citlivy. Nie je to prvy krat, a preto sa chcem opytat co by bolo najlepsie urobit, aby sa mi to nevracalo. Uz raz mi boli cistene kanaliky v inom zube a bolo to velmi bolestive, preto sa bojim, aby sa to neopakovalo aj v tomto pripade.
Za odpoved velmi pekne dakujem.

Odpoveď

Dobrý deň,

Obávam sa, že Vás nakoniec liečba kanálikov neminie…(teda aspoň podľa príznakov). Najdite si však na tento zákrok lekára, ktorý má v danej oblasti skúsenosti. Odstránenie zvyšku nervov z kanálikov a ich celkové ošetrenie je možné vykonať pre pacienta úplne bezbolestne, tak nie je dôvod mať z neho obavy. Osobne si myslím, že ak lekár nedbá na bezbolestnosť ošetrenia, nemá príliš v záujme ani kvalitu ošetrenia.

Koreňové kanálikyKoreňové kanáliky Čisté koreňové kanálikyČisté koreňové kanáliky Koreňové kanáliky - detailKoreňové kanáliky – detail

Návrat

Súvisice otázky s témou Endodoncia - liečba koreňových kanálikov zuba

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Endodoncia - liečba koreňových kanálikov zuba, skúste vyhľadávanie s výrazom Endodoncia - liečba koreňových kanálikov zuba v našej zubnej poradni.

Štítky