Otázka na tému Bolesti

Bolesť po extrakcii zuba

Dobrý deň, včera mi trhali zub, prvú stoličku v pravo hore /polka zuba mi vystrelila/ musela som ho dat vytrhnúť. Ako mi prestala zaberať injekcia tak som na tabletách, hrozne ma to bolí a mám aj napuchnutú pravú stranu tváre. Chcela by som sa spýtať, či by bolo lepšie zájsť opäť k zubárke a dať si predpísať dáke antibiotiká, alebo vydržať tú hroznú bolesť. Ďakujem

Odpoveď

Dobrý deň,

Pokial ste zdravý človek, predpis antibiotík po ťahaní zuba má opodstatnenie, iba ak dôjde ku komplikáciám spojených so zvýšenou teplotou dlhšie ako 24 hodín. V ostatných prípadoch stačí užívať protizápalové analgetiká (napr.Ibalgin) a dopriať hojeniu čas.

Návrat

Súvisice otázky s témou Bolesti

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Bolesti, skúste vyhľadávanie s výrazom Bolesti v našej zubnej poradni.

Pridať komentár

vytrhnutá stolička

16. 01. 2013 19:26 | Jana | reagovať

..dobrý deň..chcela by som Vás poprosiť o radu..v piatok mi trhali stoličku a ešte dnes ma to trošku bolí a rana sa dosť pomaličky zceluje..problém je však v tom že beriem liek Remicade a bojím sa či je to hojenie normálne..stolička mala dva korene a išla som k zubárovi s bolesťami..možno stresujem len by som chcela vedieť či to hojenie nieje dlhé a či by som nemala prejsť na antibiotiká kôly tomu Remicade..Ďakujem Vám :)

Pridať komentár

Štítky