Otázka na tému Bolesti zubov

Bolesť medzi zaplombovanými zubami

Dobrý den, casto sa mi stav, ze ked sa mi dostane jedlo medzi zuby, nemozem si ho vytiahnut.vzdy musim pouzit zubnu nit, ale aj to nejde tak lahko. mam citlive dasna a vacsinou si pri tom porezem dasna a potom mi krvacaju. to je samozrejem bolestive a dasno okolo zuba mam zapalene. ale aj tie kusky jedal medzi zubami ma dost tlacia a to tiez boli. tot trva nejake dva dni a ked si pobucham na jeden z tych zubov tak to boli. vacsinou sa mi to stava medzi zubami ktore su uz blombovane zo strany. je to nekvalitnou plombou? alebo to ze ma to boli je len citlivymi dasnami. moja zubarka mi to uz liecila ale na druhej strane. vtedy mi musela cely zub vycistit a dat len vlozku aby sa mi zahojilo dasno. Dakujem za odpoved

Odpoveď

Dobrý deň,

Jednou z podmienok dobre vyhotovenej výplne je úplne hladký, plynulý prechod medzi povrchom výplne a okolitými tkanivami zuba. To je dôležité pre to, aby bolo možné zubný povrch jednoducho očistiť zubnou niťou, čím sa zabráni kumulácii povlaku a teda aj vzniku kazu. Plynulý prechod bez odskokov a prítlak na vedľajší zub je dôležitý tiež preto, aby sa do daného medzizubného priestoru netlačili zvyšky stravy. Vašim problémom je zrejme kombinácia obidvoch nevhodných faktorov a v takom prípade je často jediným riešením prerobenie výplne. S istotou by som si to však dovolil tvrdiť až po zhliadnutí situácie priamo v ústach.

Kaz zubuKaz zubu

Návrat

Súvisice otázky s témou Bolesti zubov

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Bolesti zubov, skúste vyhľadávanie s výrazom Bolesti zubov v našej zubnej poradni.

Štítky