Otázka na tému Zubný implantát

Zubný implantát alebo protéza?

dobry den, mala by som otazku či by ste mi vedel poradit alternetivu na vrchny mostik, nakolko vzadu mam všetky zuby po extrakcii, mam vlastne len obe jedničky, jednu dvojku a obe trojky, asi by bol treba aj implantat a na to mostik, alebo ? chcem vas poprosit o nazor, tie zostavajuce zuby su osetrene po kaze, takže si moc na nich nezakladam. Dakujem za odpoved.

Odpoveď

Dobrý deň,

V prvom rade sa musíte rozhodnúť, či trváte na fixnom riešení (všetky zuby, aj tie nahradené, budú v ústach ukotvené napevno), alebo sa spokojíte aj s vyberateľnými zubami.

Prvá možnosť v sebe zahŕňa ošetrenie zvyškových zubov, nahradiť chýbajúcu dvojku implantátom, mostom na sklenených vláknach,alebo mostíkom od jedničky po trojku. Potom by malo nasledovať umiestnenie implantátov v zadnom úseku a vyhotovenie mostíkov na implantátoch. Riešenie je zaujímavé v tom, že plne imituje Váš pôvodný chrup esteticky aj funkčne. Je však náročné na financie a na dôslednú ústnu hygienu.

Most na sklenených vláknach - hotový most na sklenených vláknachMost na sklenených vláknach – hotový most na sklenených vláknach Zubný implantátZubný implantát

Druhá možnosť je relatívne jednoduchšia a finančne Vás výjde asi na jednu štvrtinu, možno aj menej. Pri tomto riešení je takisto dôležité najprv ošetriť zvyškové zuby a nahradiť dvojku. Zuby zadného úseku by sa nahradili vyberateľnou protézou.

Výhoda riešenia je v nižšej investícii a možnosti relatívne jednoducho udržiavať ústnu hygienu. Tiež je zaujímavé, že v prípade straty niektorých predných zubov sa do protézy môže doplniť chýbajúci zub. Nevýhodou je, že na krčkoch troják budú umiestnené drôtené spony, ktoré môžu byť pri širokom úsmeve viditeľné. Preto by stálo za zváženie spojiť všetky horné zuby korunkami, nahradiť tým chýbajúcu dvojku a zároveň na trojky umiestniť zásuvné spoje. To sú v podstate malé koľajničky alebo guličkové patentky odstávajúce smerom dozadu, na ktoré zacvakne nasadená protéza. Cena sa tým zvýši o niekoľko sto eur, nemusia sa však použiť spomínané drôtené spony.

Návrat

Súvisice otázky s témou Zubný implantát

Súvisice články s témou Zubný implantát

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Zubný implantát, skúste vyhľadávanie s výrazom Zubný implantát v našej zubnej poradni.

Štítky