Otázka na tému Zubný strojček - ortodoncia

Uplatnenie reklamácie fixného strojčeka

Dobrý deň prajem, chcela by som sa spýtať, či je možné reklamovať fixný strojček. Od siedmej do deviatej triedy ZŠ som mala na zuboch fixný strojček. Po jeho sňatí mi bol daný taký malý plastový priesvitný strojček. Nosila som ho poctivo, ako mi lekárka kázala, každú noc. Po pár vyšetreniach, asi po roku mi kázala doktorka, nech ho nosievam raz za dve noci a tak. Mne sa to nezdalo, nosila som ho stále každú noc, lebo som cítila, že sa mi zuby hýbali. Asi po troch rokoch nosenia tohto priesvitného strojčeka som ho niekde pri sťahovaní zapatrošila, neviem, čo sa s ním stalo. Odvtedy ho nenosím a moje zuby sa vrátili naspäť, teda nie úplne, ale z časti.

strojcek.jpgstrojcek.jpg

Veľmi mi to vadí, aj pri úsmeve a na fotkách. Pri preventívnej prehliadke u bežnej zubárky mi dotyčná pani zubárka poradila, že mám ísť reklamovať ten fixný strojček, že nie je možné, aby sa mi to vrátilo, že keď už bol raz ten fixný strojček na zuboch, za čo som vyhodila nemalú sumu, tak by to malo byť trvalé. Lenže moja chyba spočíva v tom, že som tri roky nosila pravidelne strojček, jedného dňa som ho stratila a už som nešla k mojej strojčekovej zubárke.

Strojček na zubyStrojček na zuby
Myslíte si, že by sa dala vybaviť takáto reklamácia? Že by bola možná aspoň nejaká zľava z ceny? Som ochotná znova sa krásne usmievať, teraz mi to veľmi prekáža. Alebo si myslíte, že je to zbytočné a môžem ísť k zubárovi, čo býva pri mne bližšie ako spomínaná pani odborníčka /80km/. Odborníčka bola veľmi dobrá, dobré referencie sme mali na ňu, ale bohužiaľ, ja som výnimka.
Ďakujem za odpoveď a ostávam s pozdravom, Soňa

Odpoveď

Dobrý deň,

Zo zákona nemáte nárok na uplatnenie reklamácie. Rozhodne by som sa však vybral za lekárkou, s ktorou ste boli spokojná a vysvetlili jej, o čo ide. Či Vám poskytne nejakú zľavu, alebo nie, je plne na nej. Skúsiť to však môžete. U nej aspoň viete na čom ste a ak ste boli spokojná, tak neskúšajte iného lekára.

Návrat

Súvisice otázky s témou Zubný strojček - ortodoncia

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Zubný strojček - ortodoncia, skúste vyhľadávanie s výrazom Zubný strojček - ortodoncia v našej zubnej poradni.

Pridať komentár

fixny strojcek pocet zubov

19. 09. 2017 11:10 | Becky | reagovať

Dobry den. Chcem sa opytat ci by bolo mozne urobit fixny strojcek ak mam uz len 10 hornych zubov. Z toho jeden je v dost zlom stave, pravdepodobne bude musiet ist von. Na jednej strane mam jednotku, dvojku trojku a potom uz len petku a sestku a na druhej mam jednotku, dvojku, trojku, stvorku a sestku ktora asi bude musiet ist von. Problem mam hlavne s hornymi zubami, mam vyrazny predkus. Dakujem za odpoved.

RE: fixny strojcek pocet zubov

20. 09. 2017 06:54 | Novotný Rudolf, MUDr. | reagovať

Áno, malo by sa to dať. Na počte zubov až tak nezáleží, vždy sa dajú použiť aj miniimplantáty a realizovať ťahy pomocou nich.

Pridať komentár

Štítky