Článok na tému Bezbolestné ošetrenie zuba

Bezbolestné ošetrenie zuba

Zavádzanie vs. realita

Bezbolestné ošetrenie chrupu je predmetom mnohých diskusií či už odborných, ale predovšetkým v kuloároch širokej verejnosti. Mnohých z nás predstava ukrutnej bolesti znamená neprekonateľnú prekážku návštevy stomatológa.

V tomto článku sa sústredíme práve na možnosti bezbolestného ošetrenia.

Bezbolestné ošetrenie zubov – žiaden mýtus.

Strach z ošetrenia môže byť u pacienta natoľko silný a domotivujúci, že je schopný odkladať ošetrenie boľavého zuba až kým sa nedostane do štádia keď sa vytvoria komplikácie v podobe opuchu či hnisavého abscesu.

Klin sa klinom vyráža…

Táto ľudová múdrosť je v dnešnej dobe už trochu krátkozraká. Bolesť zuba, sa nemusí vyháňať bolestivým ošetrením. V každej kvalitnej stomatologickej ambulancii disponujú s viacerými možnosťami anestézy, ktoré dokážu eliminovať pocit bolesti pri ošetrení. Keď sa k tomu pridá príjemné prostredie, ústretový personál a kvalitný stomatológ, pacient nielen že odíde z ambulancie so zdravými zubami, ale celkové ošetrenie nemusí byť traumatizujúcim zážitkom.

Bezbolestné ošetrenie sa stáva v dnešnej dobe štandardom kvalitnej stomatologickej praxe. Je na škodu veci, že prístup niektorých stomatológov k informovanosti pacientov je „vlažný“ a často sa podceňuje.

Možnosti bezbolestného ošetrenia

Na úvod treba povedať, že výber vhodnej techniky anestézy, anestetika a jeho aplikácia je dôležitým faktorom bezbolestného ošetrenia. K tomu je potrebné presne informovať vášho stomatológa o zdravotnom stave, možných alergických reakciách na lieky prípadne o iných zdravotných ťažkostiach. Každý stomatológ ma na výber dostatočné možnosti samotných anestetík a postupov aplikácie.
Pri lokálnej anestéze začínajúc pri použitím gélu a končiac pri aplikácii injekčnou striekačkou či použitím komplikovanejších postupov a rôznych elektronických zariadení.

Pre tých, ktorí majú „zlý pocit“ aj pri predstave injekčnej striekačky, je možné použitie periodontálnej anestézie, čo v podstate znamená použitie špeciálneho aplikátora. Ten umožní stomatológovi lokálne umŕtvenie podaním anestézy priamo ku krčku zuba. Ak je niekto predsa len ešte nespokojný a má pochybnosti môže stomatológ, pred samotnou aplikáciou použiť už spomínaný gél alebo sprej na znecitlivenie miesta pri aplikácii.

Vedľajšie účinky, komplikácie, …

Najciteľnejším vedľajším účinkom je bezpochyby stŕpnutie širšieho miesta v okolí znecitliveného zuba. To rádovo pretrváva niekoľko hodín. Anestézu je možné aplikovať takmer u každého pacienta.

Vzhľadom na už spomínaný vývoj stomatologického ošetrenia je možné použiť na bezbolestné ošetrenie množstvo anestetík, ktoré sú vhodné a pre citlivejších pacientov, tehotné ženy, pacientom s ochorením srdca či diabetikom.

Rada na záver…

Konzultujte svoj „strach“ z ošetrenia, z možnej bolesti resp. jej potlačením so svojím stomatológom. Ak vám nevyhovuje jeho prístup obráťte sa na iného, ktorý je prístupnejší k vášmu problému.
Určite sa nájde riešenie na to aby, čas potrebný na
ošetrenie nebol pre vás časom utrpenia a vášho zubára odstráni zo zoznamu vašich nepriateľov.

Dentonet.sk

Dentonet

Autor: Dentonet

e-mail: marketing@dentonet.sk

web: www.dentonet.sk

Návrat


Súvisice otázky s témou Bezbolestné ošetrenie zuba

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Bezbolestné ošetrenie zuba, skúste vyhľadávanie s výrazom Bezbolestné ošetrenie zuba v praktických informáciách, alebo vyhľadať otázky v zubnej poradni k téme Bezbolestné ošetrenie zuba.

Štítky